You are currently viewing איך בודקים החזר מס 10 טיפים לקבלת החזר
איך בודקים החזר מס

איך בודקים החזר מס 10 טיפים לקבלת החזר

10 טיפים לקבלת החזר מס לישראל

בשנים האחרונות אלפי ישראלים עוזבים את הארץ
לחיות בחו"ל בחיפוש אחר איכות חיים טובה יותר.
אם אתה חושב על מעבר לחו"ל בעתיד הקרוב,
חשוב להבין את השלכות המס של העברת נכסיך האישיים והעסקיים למדינה אחרת. במאמר זה, אנו מסבירים כיצד לבדוק החזר מס בישראל, כולל מתי אתה צריך לדרוש זאת, כמה אתה יכול לקבל ומה הניירת שאתה צריך כדי לקבל אותו מהממשלה.

1) התחל מוקדם

אחד הטיפים הפשוטים ביותר שאפשר לעקוב אחריהם כדי למנוע סיבוכים ועיכובים הוא להתחיל מוקדם.
מס הכנסה צריך לפחות 30 יום לעבד החזרי מס ואז יכול לחלוף עוד מספר שבועות עד שתקבל את ההחזר. התחל את החזרתך בהקדם האפשרי לאחר שתסיים את הפעילות העסקית האחרונה שלך לאותה שנה. בדרך זו, לא תחמיץ מועדים וזה ייתן לך מספיק זמן לבדוק ולתקן טעויות או לבדוק תיעוד במידת הצורך.

2) הורד טפסים רלוונטיים

במבט ראשון הגשת מסים יכולה להיות משימה לא פשוטה. אבל עם 10 הטיפים האלה תוכל להגיש את ההחזר שלך בקלות רבה יותר ולקבל את החזר המס שלך במהירות. אחד הטיפים האלה הוא הורדת טפסים רלוונטיים מבעוד מועד, כך שאתה לא מחפש אותם כאשר כבר עונת מס.

3) קובץ אלקטרוני

אתה יכול להגיש את החזר המס שלך באינטרנט, כל עוד יש לך מזהה מע"מ-קבוצה ייחודית של אותיות ומספרים שמזהה עסקים שמוכרים מוצרים או שירותים לצרכנים. אם עדיין אין לך כזה, הגש בקשה כאן. זה לוקח רק כמה דקות, וישמש אתכם היטב בשנים הבאות. לאחר שהגשת מועמדות, בדרך כלל לוקח בין שבועיים לארבעה שבועות לקבל את תעודת המע"מ שלך.

4) אל תחתום על שום דבר שאתה לא מבין

אם אינך בטוח מה פירוש דבר מה אל תחתום עליו. אם תתבקש לחתום על דו"ח מס המפרט ניכויים שאינך מבין, או שיש בו רווחים ריקים שעליהם אתה אמור לשים מספרים או סכומי כסף, אל תחתום עליו. קבל עזרה מרואה חשבון מוסמך (רו"ח) או מעו"ד מס.

5) קח ניכויים גם אם אתה נשוי

על פי חוק, אתה יכול לקחת עזרה במשק הבית רק אם אתה שוכר רק בני משפחה (בן זוג, ילדים או הורים). אם אינך שוכר כל אחד מבני המשפחה כעוזרת בית, זו אחריותך המשפטית לבדוק את משכורתם ולסדר עבורם הטבות ביטוח לאומי. המעסיק שלוקח משרתת זרה צריך לחתום עמה על חוזה הכולל שכר והטבות ביטוח לאומי. אם המעסיקים לא משלמים שכר, הם צריכים לקחת ביטוח בריאות מהמוסד לביטוח לאומי.

6) קבל עזרה במשק הבית רק אם אתה שוכר רק בני משפחה

אם אתה מנהל עסק בישראל, וודא שאתה משתמש בעזרה ביתית. ישנם יתרונות חשובים רבים בלקיחת עזרה במשק הבית רק אם אתה שוכר רק בני משפחה. ראשית, זה משתלם לשכור בני משפחה כי הם לא גובים הרבה.
בנוסף, שמירה על העסק שלך בהתאם לחוקי העבודה בישראל היא נוחה יותר בעת שכירת קרובי משפחה.
לקיחת עזרה במשק הבית רק אם אתה שוכר רק בני משפחה יגן על המוניטין האישי והמקצועי שלך בישראל.

7) קבל קבלות

קבלת קבלות בכל פעם שאתה מוציא את השקלים שלך היא אחת הדרכים הקלות ביותר לקבל החזר מס מהר יותר.
אם יש לך ספק אם רכישה מתאימה, שמור עליה בכל זאת. עם קבלות ביד, לדעת בדיוק כמה כסף הוצאת על הוצאות עסקיות יכול להיות עזר עצום מאוחר יותר בעת הגשת המסים שלך.

8) ודא שכל השמות שלך מאויתים כהלכה על טפסים

אם יש לך שם נפוץ,
יש סיכוי טוב שהחזרי המס שלך יוחזקו אם שמך כתוב אחרת בכל אחד ממסמכי המס שלך. בדוק שוב כדי לוודא שלכל טופס יש את האיות הנכון של שמות הפרטיים ושמות המשפחה. אם יש לך שם עברי, הוא עשוי להיות כתוב באותיות באנגלית ולא בתעתיק; בדיקת האיות לא יכולה לזהות וריאציות מסוג זה.

9) בדוק את האיות שלך

שגיאות כתיב במסמך מקצועי יכולות להיות מפנה עצום ללקוחות ולמעסיקים פוטנציאליים. לפני שתלחץ על פרסם, הקפד לעבור על עבודתך בפעם האחרונה ולבדוק את האיות שלך. אם אתה משתמש ב- Microsoft Word, הוא אפילו ידגיש כל שגיאה עם קו תחתון אדום. והכי חשוב, אם אנגלית היא לא השפה הראשונה שלך או שהיא חדשה לך,
קבל דובר שפת אם להגהה לפני הפרסום באינטרנט – אחרת עלולות להיות השלכות חמורות!

10) קרא את ההוראות בעיון

חלקנו מתעלמים מהוראות, מתוך הנחה שאנו כבר יודעים כיצד לעשות משהו. אך פעולה זו עלולה לגרום לך להחמיץ החזרי מס. בין אם ההחזר שלכם קטן או גדול, תמיד כדאי לקרוא את ההוראות לפני הגשתו. ואם אתה חושב שאולי יש טעות בחזרתך,
עקוב מיד עם רואה החשבון שלך. אחרי הכל, מי יודע יותר טוב מהם?

כתיבת תגובה